thumbnail

Bioghraphy (cz)

(english)

Začátky Javase se datují do roku 1996, kdy se podílel na atmosféře tanečních večírků brněnského klubu Mersey, spolu s bratrem DJ Koalou a DJ Vikem.

Při postupném získávání zkušeností se začal objevovat i ve známých pražských prostorách, jako je Radost FX, Roxy, Akropolis, Cross, U Bukanýra apod., kde vešel do povědomí české klubové scény, a otevřela se tak možnost představit se širší veřejnosti.

Zhruba kolem období roku 1998 vzniká spolupráce s významnou multiinstrumentalistkou Ivou Bittovou. V následujícím čase jsou hosty mnoha akcí po celé ČR a Slovensku, kdy do Javasova flexibilního house rytmu, vkládá improvizovaným způsobem svůj hlas Bittová. Vzájemně tak dokazují publiku schopnost prolínání různých vlivů elektronické a alternativní hudby. Mimochodem se svoji show objeli ČR a Slovensko i na turné Richarda Müllera. Jejich společné účinkování vrcholí v roce 2005 vydáním mixované edice „The Party“ u známého českého labelu Indies.

Rovněž nelze opomenout podporu saxofonistky Hanky Mikoláškové, se kterou Javas vystoupil v řadě podniků a na několika speciálních večírcích (Metropolis Live Session apod.) s vřelým přijetím různorodého publika. Samozřejmě za zmínku stojí Javasovo působení v populárním brněnském sdružení DJs a promotérů Family Circle, jenž bylo na přelomu nového milénia jedním ze zásadních hybatelů moravské scény, díky skvělým akcím typu 54´s či Solid Session.

S příchodem nového milénia začal Javas spolupracovat s rakouskou dvojici Oscarsix and Natasza, provozující toho času label PE!Music. Utvářel tak formaci společně s osobnostmi jako Asad Rizvi, Murray Richardson, Chris Quadrant, DJ Freestyle, Tom Gillieron, Vernon & DaCosta, JR From Dallas, Edmund, Martin Haberland atd.

DJ Javas hraje hlavně deep tech-house, klasický house i nu-disco, nebo electro a párkrát došlo i na drum´n´bass. Jak už bylo zmíněno, bývá častým hostem ve známých klubech i na festivalech v Čechách a na Slovensku, včetně několika dalších DJ výletů do zahraničí, např. Velká Británie (Manchester, Nottingham, Lincoln), Francie (Chamonix), Itálie (Capri), Rakousko (Wien, Graz), Polsko (Warsaw, Krakow, Kattowice apod.) nebo Maďarsko (Gÿor).

Javas v současnosti realizuje své skladby a remixy převážně u vydavatelství Bassment Tapes (USA), Vivacity Music (CZ), Seta Label (SK), Tropical Underground (Brazil), Deepwave Records (UK) nebo The Tea Bay (UK) a jeho hudba se předtím dostala i na labely Solstice Recordings (CZ), Nightphunk Recordings (CZ), Dilematic Records (CZ), Harlem Station (USA), Decibel NYC Records (USA), PE!Music (AT) nebo 3am Recordings (UK). Rád spolupracuje i s brazilským kolegou DJ Marcelo K2, působícím v současnosti na české scéně.

DJ sety i vlastní skladby jsou vždy výzvou, nacházet v muzice nové směry a vlivy! Nejnovější Javasův projekt se soustředí na fungování hudebního labelu Umanuto Records, vydávající převážně vinylové desky.